A ty? Czy przetrwasz?

Aktualności: Budowa ^^
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj.

Autor Wątek: Ogólne informacje o sawannie  (Przeczytany 703 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Blacky Moon

  • VIP - master of masters (Admin)
  • Zaawansowany użytkownik
  • ***************
  • Wiadomości: 148
  • Reputacja +1/-0
    • Zobacz profil
Ogólne informacje o sawannie
« dnia: Marzec 18, 2014, 20:08:01 »
Sawanna ~ Chyba każdy wie o to jest. Ale jakby co, to przypomnę: jedna z formacji trawiastych strefy międzyzwrotnikowej o klimacie gorącym z wyraźnie zaznaczoną porą suchą, trwającą od 3 do 9 miesięcy oraz porą deszczową.

Nasza sawanna to prawie to samo, 'prawie' - ponieważ ze sporym dodatkiem fantazji. Chcę jednak aby była jasność - zwierzęta w fabule zachowują się w dużej części JAK ZWIERZĘTA. Oczywiście, wchodzą w grę pewne typowo ludzkie uczucia, umiejętność logicznego myślenia, ale nie zapominajmy, że to jest jednak świat zwierząt - jaskinie nie będą umeblowane 'szafeczkami', nie będzie łazienki, lwy nie będą czesać grzyw grzebieniem itp. Jest sporo for, gdzie można wcielić się w ludzką postać, to forum jest o tyle wyjątkowe, że kierujemy tu zwierzętami - DZIKIMI zwierzętami, które żyją na sawannie, walczą o przetrwanie...

Jak to jest z tą 'walką' o przetrwanie?
Ktoś powie: zwykła fabuła, gdzie kierujemy postaciami, wymyślamy przygody.. owszem, ale trzeba się trzymać pewnej dosyć prostej zasady... otóż: PORY roku. To bardzo ważna część fabuły. Zawsze w aktualnościach u samej góry forum jest napisana aktualna pora.
PORA DESZCZOWA:
- Podczas tej pory, życie wygląda spokojniej. Często padają deszcze, jest wystarczająco wody pitnej, zwierzyny łownej, trawy.. po prostu wszystkiego pod dostatkiem. Pora ta trwa przeciętnie (u nas) miesiąc, czasem krócej, czasem dłużej.
POD SUCHA
- I tu właśnie zaczyna się problem. Podczas pory suchej zwierzęta opuszczają swoje aktualne miejsca pobytu. W porze suchej brakuje wody, pożywienia.. dosłownie wszystkiego. Trudno przetrwać. Pora ta trwa podobnie jak deszczowa, około miesiąca.


Czy żyją tu tylko zwierzęta, które są zapisane? Którymi kierują określeni użytkownicy?
Otóż NIE. Można sobie wymyślać zwierzęta, które postać spotkała na swej drodze, chociażby zwierzęta łowne, jakieś tam hieny itp.
Np. "Zatrzymałam się. Wiatr wiał trochę, rozejrzałam się, wszędzie praktyczne pustki, może małe stadko hien przeleciało gdzieś drugą stroną...".


UWAGA!
Piszemy w pierwszej osobie, lub w trzeciej. To już zależy jak kto woli. Czyli np.
"Wdrapałem się na drzewo, stąd widziałem znacznie więcej..." - piszemy, jakbyśmy wcielali się w postać kierowaną. Możemy opisywać myśli uczucia itp.
lub:
"Wdrapał się na drzewo, stąd widział znacznie więcej..." - piszemy jakbyśmy byli niewidzialnymi świadkami. Opisujemy co robi nasza postać, jednak nie wcielając się w nią bezpośrednio. Mimo to, wiemy co ona np. czuje, myśli i możemy to opisywać. 


« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2014, 19:49:46 wysłana przez Keira Asha »

 

BloQcs design by Bloc
SMF 2.0.6 | SMF © 2013, Simple Machines
Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum
ganggob rankingstop rycerze-erathii evelon polskiserwerfreeplay